Jobo Reel 8x11 Minox
Jobo Reel 8x11 Minox är en spol för Minox-film som säkerställer enkel och pålitlig framkallning i 2500-systemets tankar.
Lägg till en bevakning så meddelar vi dig så snart varan är i lager igen.
Jobo Reel 8x11 Minox
Jobo Reel 8x11 Minox – Effektiv framkallning av Minox-film i 2500-systemet
Jobo Reel 8x11 Minox är en specialdesignad spol som möjliggör pålitlig framkallning av den lilla Minox-filmen, känd som "spionfilm", i tankar från 2500-systemet. Denna spol är perfekt för både amatörer och professionella fotografer som söker en effektiv lösning för att hantera det smala 9,2 mm filmformatet. Med fokus på enkelhet och funktionalitet är denna spol ett oumbärligt verktyg för ditt mörkrum.
Huvudfunktioner
- Passar alla tankar i 2500-systemet, vilket garanterar bred kompatibilitet med din befintliga utrustning, så att du kan använda den utan problem.
- Utformad för enkel uppspolning av film, vilket gör att du snabbt och smidigt kan förbereda din Minox-film för framkallning.
- Specifikt anpassad för Minox-film (9,2 mm), vilket gör den idealisk för dem som arbetar med detta unika filmformat.
- Tillverkad i små serier i vår egen verktygshall för att säkerställa högsta möjliga kvalitetskontroll under produktionen.
- Konstruerad av tålig, flexibel plast vilket garanterar långvarig och pålitlig användning i professionella sammanhang.
Kompatibilitet och användning
Denna spol är designad för att passa samtliga tankar inom 2500-systemet, vilket gör den till ett perfekt tillskott till din nuvarande mörkrumsutrustning. Eftersom den är skräddarsydd för Minox-film (9,2 mm), kan du hantera filmens smala bredd utan behov av modifieringar eller speciella inställningar. Det gör att både uppspolning och framkallning blir enklare och mer förutsägbara, vilket sparar tid och minskar risken för misstag.
Tillverkning och hållbarhet
Jobo Reel 8x11 Minox tillverkas i små serier i vår verkstad, där varje enhet får noggrant fokus och uppmärksamhet. Detta garanterar att varje spol är av högsta kvalitet och hållbarhet. Den tåliga, flexibla plastkonstruktionen är utformad för att klara av den regelbundna belastningen av professionell användning, vilket gör att den håller över tid även under krävande förhållanden i mörkrummet.
Specifikationer
- Produkt: Jobo Reel 8x11 Minox
- Kompatibilitet: Passar alla tankar i 2500-systemet
- Filmformat: Minox-film (9,2 mm), även känd som "spionfilm"
- Uppspolning: Enkel uppspolning av film
- Tillverkning: Specialtillverkad i små serier i vår verktygshall
- Material: Tålig, flexibel plast
- Avsedd användning: Lämplig för långvarig professionell användning
| Attribut | Detaljer |
|---|---|
| Produkt | Jobo Reel 8x11 Minox |
| Kompatibilitet | Passar alla tankar i 2500-systemet |
| Filmformat | Minox-film (9,2 mm), även känd som "spionfilm" |
| Uppspolning | Enkel uppspolning av film |
| Tillverkning | Specialtillverkad i små serier i vår verktygshall |
| Material | Tålig, flexibel plast |
| Avsedd användning | Lämplig för långvarig professionell användning |
Vanliga frågor
Passar Jobo Reel 8x11 Minox alla tankar i 2500-systemet?
Ja, den passar alla tankar i 2500-systemet, vilket garanterar bred kompatibilitet med din befintliga utrustning.
Vilket filmformat är Jobo Reel 8x11 Minox designad för?
Den är specifikt anpassad för Minox-film (9,2 mm), även känd som "spionfilm".
Vilket material är Jobo Reel 8x11 Minox tillverkad av?
Den är konstruerad av tålig, flexibel plast vilket garanterar långvarig och pålitlig användning.
Är Jobo Reel 8x11 Minox lämplig för professionell användning?
Ja, den är avsedd för långvarig professionell användning.
