PGYTECH Photography Gloves Fingerless (L)
PGYTECH Photography Gloves Fingerless (L) är fingertoppshandskar för fotografer som erbjuder grepp och komfort vid användning av utrustning.
Lägg till en bevakning så meddelar vi dig så snart varan är i lager igen.
PGYTECH Photography Gloves Fingerless (L)
PGYTECH Photography Gloves Fingerless (L) – Optimal grepp och komfort
PGYTECH Photography Gloves Fingerless (L) är en perfekt lösning för professionella fotografer som behöver både grepp och komfort under fotografering. Dessa halva fingerhandskar är designade för att ge användaren maximal rörelsefrihet och kontroll över sin utrustning, vilket gör dem idealiska för både utomhus- och inomhusfotografering.
Funktioner och fördelar
Handsken är tillverkad med ett fokus på funktionalitet och komfort. Handflatorna och knogarna är gjorda av äkta läder, vilket säkerställer ett halkfritt och hållbart grepp. Den halva fingerdesignen ger användaren ökad flexibilitet vid arbete, vilket är avgörande för att snabbt kunna justera inställningar på kameran eller utrustningen.
För ytterligare komfort och andningsförmåga har handsken en stor del av meshmaterial på baksidan av handen. Detta gör att handsken kan användas under längre perioder utan att bli obekväm. En nylonrem vid handleden gör att handsken lätt kan sättas på eller hängas upp när den inte används.
Passform och justering
PGYTECH Photography Gloves Fingerless (L) har en justerbar handledsrem som förhindrar att kall vind tränger in, vilket gör dem perfekta för kalla dagar. Handskarna har en nära passform som alltid anpassar sig efter din handform, vilket ger en bekväm och säker känsla under användning.
Specifikationer
- Design: Halvfingerhandskar
- Material: Äkta läder och mesh
- Storlek: L
- Vikt: 73 g
- Justering: PVC-gummirem vid handleden
- Garanti: 2 år
- Innehåll: 1 x PGYTECH Photography Gloves Fingerless (L), 1 x Användarguide
Vanliga frågor
Vad är PGYTECH Photography Gloves Fingerless (L) tillverkade av?
Handskarna är tillverkade av äkta läder och mesh.
Hur är designen på PGYTECH Photography Gloves Fingerless (L)?
Handskarna har en halva fingerdesign som ger användaren ökad flexibilitet.
Vilken typ av justering har handsken?
PGYTECH Photography Gloves Fingerless (L) har en justerbar handledsrem av PVC-gummi.
Vad väger PGYTECH Photography Gloves Fingerless (L)?
Handskarna väger 73 g.
